РАЦІОНАЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ В ЗДО

 Раціональне харчування у ЗДО 

.

  • Здорове харчування для дітей має містити хоча б 80% цільних продуктів в раціоні: овочі, фрукти, каші, бобові, риба, птиця, м’ясо, печінка, яйця, кисло-молочні продукти, тощо. Щоб  харчування дітей в ЗДО було раціональним та збалансованим у закладах освіти впровадили НАССР .

https://www.auc.org.ua/sites/default/files/sectors/u-22910/nakaz.pdf

Згідно з нововведеннями, у дитячому меню обмежили кількість солі, цукру, жирів тваринного походження, а також вживання соків. У МОЗ зауважили, що у нове меню не включили ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, адже ці продукти мають високий вміст солі та цукру. Деякі з них — консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування. А ще у меню додали традиційні українські рецепти. Тепер дошкільнята зможуть   смакувати баношем,  полтавським борщем, товчанкою, львівський сирник, кулішом і інше.Аби урізноманітнити вибір гарніру, окрім рисової, гречаної та вівсяної каші, у меню додали булгур, пшоняну крупу.  Спеціально для них є альтернативні рецепти страв: банановий бісквіт, булочка з корицею,  млинці інше.

Також зменшили норми споживання хліба та картоплі. Натомість має бути більше молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових. Зросли норми щодо рослинного та вершкового масла. Поступово необхідно зменшувати споживання напоїв зі значним вмістом цукру. У МОЗ вважають, що кількість їх споживання – це лише харчова звичка, яка дуже добре піддається корекції.

Головний позаштатний дієтолог МОЗ та президент Асоціації дієтологів України Олег Швець зазначив, що меню готували так, аби їжа була різноманітною. Меню розроблене із сезонним чергуванням страв.

Овочі, фрукти, злаки, бобові, горіхи, насіння, яйця, м’ясо птиці, молочні, кисло-молочні продукти – це те, що треба вживати більше, зауважив дієтолог.  Також потрібно менше вживати оброблених фруктів, солі, цукру, насичених жирів.

 

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *