Звіт з впровадження проєкта ” Медіаосвіта в ЗДО”

про результати  роботи в регіональному

проєкті « Медіаосвіта в ЗДО»

за 2020- 2021 н.р

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 11.07.2017 № 994 «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності», від 23.11.2009 № 1054 «Про внесення змін до Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад», наказу Міністерства освіти і науки України від 18.08.2017 № 1199 «Про проведення всеукраїнського експерименту за темою «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику» на базі навчальних закладів України», наказу комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти від 17.03.2016 № 34-ОД «Про роботу науково-дослідної лабораторії з проблем медіаосвти та медіаграмотності», висновку експертної комісії Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації протокол № 1 від 04.03.2020, наказу СОДА ДОН від 19.03.2020 №206-од  «Про проведення регіонального інноваційного освітнього проєкту «Науково-методичні засади впровадження медіаосвіти в освітній процес закладів дошкільної освіти» , наказу по закладу №102-од від 31.08.2020 «Про науково-методичну роботу ЗДО в 2020-2021 навчальному році” та з метою впровадження медіаосвіти в педагогічну практику закладів дошкільної освіти по ЗДО створено творчу групу  по впровадженню медіаосвіти в освітньо-виховний процес з дітьми дошкільного віку.

Творчою групою розроблено програму-план впровадження медіаосвіти в освітньо-виховний процес та затверджено на   педраді (26.11.2020), підготовлено   матеріали за темою «Захист дитини в Інтернеті», проведено  вивчення рівня готовності вихователів, батьків та дітей до впровадження медіаосвіти  (жовтень 2020). У травні 2021року  педагогічний колектив прийняв  участь у обласному огляді-конкурсі « Світ дошкілля» у номінації « Медіаосвіта в закладах дошкільної освіти», де посів І місце. В  грудні 2020 року творча група педагогів спільно з вихованцями та педагогами груп « Веселка», « Бджілка», « Жар-Птах»  прийняла участь у обласній  виставці СОІППО з медіаосвіти -мультиплікаційний фільм  « Незвичайна подорож», керівник Валах Л.П., який отримав диплом  ІІІ ступеня, в грудні 2021 вихователь Хармак Ю.М. прийняла участь у VII  обласній  виставці СОІППО з медіаосвіти  в номінації відеоролик -репортаж, де  посіла  ІІІ місце . Через пандемію та карантинне обмеження педагоги закладу оволоділи навиками дистанційного навчання. Для педагогів організована робота  « Медіашколи» (керівник ,вихователь-методист, Спаська Л.Г.), де педагоги оволодівають навиками роботи з інтернет ресурсами: у березні 2021 проведений семінар «Медіаосвітній простір в ЗДО» ; квітень 2021 –майстер-клас « Створюємо відеоролик», травень2021- «Безпечний Інтернет». Вихователь-методист, Спаська Л.Г.,підготувала виступ  на серпневій конференції освітян міста(серпень 2021) «Медіаосвіта педагога як чинник  якісної організації дистанційного навчання». У жовтні 2021 прийняла участь у  обласному онлайн-семінарі “Впроваджуємо медіаосвіту в ЗДО Сумщини».Жовтень-листопад 2021 Спаська Л.Г., вихователь-методист, учасник міжнародного проєкту «Медіаграмотність в регіонах України» за підтримки ГО Іnterlink Akademy(Німеччина), під час  навчання провела  з  колективом ЗДО 3 тренінги з медіаграмотності. Завдяки використанню Інтернет-ресурсів вся робота «Консультпункту» з батьками ЗДО проводилася онлайн через Вайбер, на сайті ЗДО та соцмережі Фейсбук. Оптимально організована медіаосвіта в закладі дошкільної освіти забезпечує загальнокультурне зростання дорослих та дітей навчання їх медіаграмотності. Вона відкриває можливості для інтелектуального й особистісного розвитку,а також  розвиває всебічно, допомагає  усвідомлено сприймати, критично осмислювати та інтерпретувати медіаінформацію.