Тиждень психології. 25.04. – 29.04.2022

День 1-й

“Я та моє тіло”

У наш час проблема психологічного, емоційного та фізичного напруження у дітей, особливо дошкільників, постає дуже часто, а методів допомогти дітям не так багато.Психогімнастика дозволяє коректувати поведінку дитини і знімати емоційну напругу. У ній використовуються корисні ігри для дітей, що дозволяють зняти тривожність, агресію, напругу, вчать саморегуляції і багато чому іншому.

Психогімнастичні вправи для дітей молодшого дошкільного віку

Психогімнастична вправа «Лагідне кошеня»

Мета: вираз задоволення, радості.

Дитина уявляє у себе на руках кошеня, яке лащиться, муркоче. А потім сама стає цим кошеням і підставляє голову дорослому, щоб той його погладив, приголубив.

Психогімнастична вправа «Тихіше!»

Мета: розвиток вольової саморегуляції.

Мишеня хоче пройти по стежці, на якій лежить кіт. Воно то йде на пальчиках, то зупиняється і, приклавши вказівний пальчик до губ, показує: «Тихіше!». Брови при цьому повинні підніматися до верху.

Психогімнастичні вправи для дітей середнього та старшого дошкільного віку (представлені у малюнках)

День 2-й.

Я та мої емоції

Вчимося розпізнавати емоції та називати їх. Чому це важливо?

Це крок у розвитку емоційного інтелекту дитини. Коли ми підтримуємо дітей у вираженні емоцій та вирішенні проблем і показуємо, що віримо в їхній успіх, це допомагає їм розвивати емоційний інтелект і навички саморегуляції. Емоційний інтелект включає в себе здатність розпізнавати емоції, визначати й виражати свої почуття, а також уміння визначати свої емоційні потреби та потреби іншої людини. Дитина, яка може визначити й виразити свої емоції та потреби, відчуває себе більш упевненою у вирішенні проблем. Така дитина навряд чи буде виливати емоції на інших.

Перегляньте разом з дитиною відеоролик, обговоріть його, потренуйтеся удвох  в повсякденному житті визначати та називати словами емоції свої та оточуючих людей.

День 3-й

Безпека дитини

Шановні батьки! В умовах військового стану безпека дитини понад усе, тому рекомендую переглянути з дітьми ( з 5 років) мультфільм та обговорити.

Кожна дитина повинна знати про небезпечні знахідки!!!