Для Вас, батьки! Дитина йде в дитячий садок: до чого мають бути готові батьки.
Дітям будь-якого віку складно починати відвідувати дитячий садок. Кожна дитина проходить період адаптації до дитячого садка. У цей час звичне життя дитини кардинально змінюється: з’являється чіткий режим дня, виникає необхідність взаємодіяти з незнайомими дорослими й однолітками, зменшується кількість персональної уваги.
Адаптація — пристосування чи призвичаєння організму до нової обстановки. Для дитини дитячий садок — невідомий простір, із новим оточенням та взаєминами. Щоб адаптуватися, дитина витрачає багато психічної енергії, напружує, а то і перенапружує, психічні та фізичні сили свого організму.
У період адаптації майже всі мами й тати вважають, що їхня дитина не зможе пристосуватися до дитячого садка, а решта дітей у групі нібито поводиться і почувається ліпше. Утім, це хибна думка. Адаптація зазвичай протікає складно у всіх дітей і зумовлює багато негативних змін у дитячому організмі. Виділимо найпоширеніші зміни, які відбуваються з дитиною у період адаптації і до яких мають бути готові батьки.
На початку адаптації до дитячого садка дитина може:
на деякий час «втратити» навички самообслуговування — розучитися користуватися ложкою, носовою хустинкою, горщиком тощо;
проявляти підвищену пізнавальну активність — ставити багато запитань вихователеві, активно взаємодіяти з однолітками, цікавитись усіма предметами та іграшками у групі;
мати підвищений апетит і просити додаткову порцію під час прийомів їжі в дитячому садку, або навпаки.
Звісно, чимало мам і тат сподівається, що негативні реакції дитини зникнуть у перші дні. А тому батьки засмучуються або навіть зляться, коли цього не відбувається. Зазвичай адаптація триває три — чотири тижні, однак трапляється, що вона розтягується на три — чотири місяці. Адже дитині потрібен час, щоб призвичаїтися до життя в дитячому садку.
Якщо батьки розуміють, що можливі негативні реакції дитини на дитячий садок, то будуть психологічно підготовлені до різних варіантів розвитку подій і вберегтись від розчарувань та зайвих переживань.