Три сходинки до школи: поради для батьків майбутніх першокласників

Що не слід робити

• Не змінюйте розпорядок дня дитини: відводьте час на денний сон, вільну гру, прогулянки на свіжому повітрі.
  • Не оцінюйте все, що робить дитина, як діяльність першокласника.
  • Не проходьте з дитиною програму першого класу.
  • Не навішуйте ярлики: «У тебе погана пам’ять», «Ти неуважна», «Ти не вмієш охайно писати».
  • Не замінюйте насильно гру навчанням.

Що треба робити

• Прищеплюйте дитині інтерес до пізнання, навчайте її спостерігати, осмислювати те, що вона побачила й почула.
  • Навчайте дитину:

– долати труднощі, планувати свої дії, цінувати час;

– спілкуватися з однолітками, просити дорослих про допомогу, ставити запитання, сприймати, розуміти й запам’ятовувати інструкції, дотримуватися правил поведінки;

– самостійно оцінювати свої дії і досягнення.

Що можна робити

• Розповідайте про свій позитивний досвід навчання у школі, показуйте шкільні фотографії.
  • Не бійтеся озвучувати й обговорювати емоції і переживання — свої і дитини.
  • Розповідайте дитині про користь навчання. Приміром, «Інформація, яку ти почуєш на уроках географії, історії, іноземної мови доповнить враження під час туристичної подорожі. А матеріал, засвоєний на уроках математики, дасть змогу ефективно планувати й робити покупки, заощаджувати кошти».
  • Створюйте вдома середовище, що розвиває.