Адаптація дітей до умов дошкільного закладу

Адаптація дитини до дитячого садочка

Початок відвідування дитиною дошкільного закладу – дуже напружений період, який пов’язаний для малюка із сильними стресовими переживаннями і вимагає від нього перебудови всіх уявлень і відносин із людьми, залучення його в нову соціальну ситуацію.

Тривалість і характер адаптації залежать від віку дитини та її індивідуальних особливостей нервової системи.

Деякі діти бурхливо реагують на перші відвідування дитячого саду: голосно плачуть, відмовляються від їжі, не грають, протестують, але проходить декілька днів, дитина заспокоюється, у неї відновлюється апетит і сон, вона охоче спілкується з дітьми та вихователями.  Таке протікання адаптації, вцілому, нормально і свідчить про те, що малюк звик до колективу.

Інші діти зовні ведуть себе спокійно, вони слухняні, але це не є свідченням їх благополуччя: сідають їсти, але їдять без апетиту, лежать із закритими очима, але довго не засинають, беруть іграшку, але не грають з нею.

Щоб дитина легше адаптувався в саду, проведіть первинну підготовку:

Не відбивайте у дитини бажання спілкуватися з дітьми.

Якщо гуляєте з малюком у дворі – намагайтесь не втручатися в його спілкування з іншими дітьми (принаймні поки немає відкритого конфлікту)

Подробиці прогулянки або поїздки з кимось із батьків неодмінно обговоріть вдома (попросіть дитину розповісти іншому батькові про прогулянці – заодно і мова потренуєтеся).

Не відгороджує дитину від реального життя.  Створюйте йому час від часу свого роду безпечні труднощі (наприклад, іноді над дитиною можна доброзичливо пожартувати. І почуття гумору розвивається, і реакція на обзивання в саду буде більш спокійна).   Навчіть малюка не пасувати перед проблемами, не бігти відразу за допомогою, але й не відповідати на образу упереджувальною агресією.

Взагалі дитину треба вчити думати.  Ось тоді це буде особистість, і тоді садок стане повноцінним тренінгом спілкування, підготовкою до школи і до дорослого життя взагалі!

Шановні батьки!

Усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині!!!

Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтесь з вихователями та особливостями життя в групі.

Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитячому садку багато іграшок, діток, і їй там буде добре, цікаво, весело.

Підпорядкуйте домашній режим режиму роботи дитячого садка, особливо дотримуйтесь часу вкладання спати і періодів харчування.

Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування.

Повідомте вихователя про звички та вподобання вашого малюка, про особливості його здоров’я та поведінки.

Потурбуйтесь про нервову систему сина чи доньки.  В перші дні перебування не залишайте малюка на цілий день у дитсадку